Women's Track - 1999-00 Roster
 
NamePos.Yr.Hometown (Prev School)
adderley te'shon Antczak, Julie Hurdles 7 SO Mukwonago, Wis. (Mukwonago)
anderson abby Blocker, Apasha Multi-Events 5 SR Brockport, N.Y. (Brockport)
anderson danielle Chimko, Nicole Throws 1 SR Aldersyde, Alberta (Foothills Composite)
bailey lisa Cotton, Shante Sprints 3 FR Milwaukee, Wis. (Milwaukee Vincent)
bailey megan Crabtree, Heidi Throws 3 FR New Richland, Minn. (New Richland)
barczi amelia Davies, Bilikisu Sprints 1 FR Lagos, Nigeria (Federal Government College)
beckman alex Day, Amber Sprints 3 SO Columbia, Md. (Oakland Mills)
beckman amanda Derge, Brooke Distance 3 SO Milwaukee, Wis. (Milwaukee Lutheran)
berkholtz liz DeVries, Allyson Jumps/Sprints 3 FR Worthington, Minn. (Worthington)
bollig maggie Domenichetti, Rachel Distance 7 JR St. Paul, Minn. (Harding)
brooks alena Eggleston, Elaine Distance 7 JR Roseville, Minn. (Roseville Area)
broome natalie Eid, Chrissy Distance 1 SO Richfield, Minn. (Richfield)
bucknam kate Feder, Lindsay Distance 3 FR Mankato, Minn. (Mankato West)
budd kelli Field, Jill Distance 7 FR Barnesville, Minn. (Barnesville)
cabak melissa Findlay, Erika Pole Vault 2 FR Whitewater, Wis. (Whitewater)
conlin frances Frawley, Alean Throws 3 FR Spring Lake Park, Minn. (Spring Lake Park)
d'heilly paige Gartner, Alisa Sprints 1 SR Buffalo, Minn. (Buffalo)
decker ashlie Gulbrandsen, Christine Jumps/Pole Vault 7 SR Kristiansand, Norway (Katedralskole)
dillon caitlin Haronoja, Minna Distance 2 SR Illo, Finland (Vammala Secondary)
docherty laura Harper, Christine Distance 7 SO White Bear Lake, Minn. (White Bear Lake)
domski lauren Hartmark, Kristine Distance 5 SO Duluth, Minn. (Duluth East)
drake rachel Hill, Angela Throws 7 JR Poplar Bluff, Mo. (Poplar Bluff)
dyson becca Howard, Beth Throws 3 SR North Branch, Minn. (North Branch)
ferguson anne Johnson, Genalyn Distance 3 SR Fond du Lac, Wis. (Fond du Lac Goodrich)
flucke alex Koistinen, Irina Distance 1 FR Varkaus, Finland (Varkauden Lukio)
flynn kelly Kopari, Nicole Throws 3 FR Thief River Falls, Minn. ((Thief River Falls)
funk allie Lindqvist, Linda Throws 1 SO Aland, Finland (Vora Idrottsgymnasium)
geyen megan Marks, Shani Jumps/Sprints 7 FR Apple Valley, Minn. (Apple Valley)
gilson cami Menden, Anita Distance 3 FR Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie)
guenther angie Meyer, Brenda Throws 2 JR Watertown, Wis. (Watertown)
gunnlaugsdottir maria run Michniovaite, Rasa Distance 1 SR Pabrade, Lithuania (Pabrade Rytas)
haakenstad anne Mitchell, Jessica Throws 1 FR McFarland, Wis. (McFarland)
hawkins erin Moses, Victoria Distance 2 SO New Brighton, Minn. (Irondale)
heifort allie Moylan, Jenny Distance 1 SO New Brighton, Minn. (Irondale)
heitzman nicole Mumbleau, Allison Distance 1 FR White Bear Lake, Minn. (White Bear Lake)
herauf jess Nannenga, Melodie Pole Vault 5 FR Jamestown, N.D. (Jamestown)
hill katie Nimtz, Corinne Distance 7 JR Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie)
hussein thana Osborne, Shannaine Jumps/Sprints 2 JR Bronx, N.Y. (Mount Vernon)
johnson haley Pepper, Myra Distance 2 FR Duluth, Minn. (Duluth Central)
johnson jillian Petta, Suzanne Distance 5 FR Platteville, Wis. (Platteville)
kamps kailee Rautmann, Beth Distance 2 FR White Bear Lake, Minn. (White Bear Lake)
kayfes molly Schmitt, Aubrey Throws 5 JR Hastings, Minn. (Hastings)
keller kat Sears, Neketa Sprints 2 SR Nassau, Bahamas (C.J. Gibson Secondary)
klecker sarah Shuster, Jessica Distance 1 SO Minneapolis, Minn. (Minneapolis Washburn)
lerum leighton Simmons, Tanna-Marie Distance 7 FR St. Louis Park, Minn. (St. Louis Park)
loberg katie Singer, Hayley Distance 7 SR Appleton, Wis. (Appleton East)
markland titania Smith, Natalie Sprints/Jumps 1 JR St. Thomas, Barbados (St. Michael School)
mcsherry ally Stiles, Kristie Distance 4 JR Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie)
Coaches
Gary Wilson - Head Coach
Lynne Anderson - Assistant Coach
Sidney Cartwright - Assistant Coach
Dave Duchene - Volunteer Assistant Coach
Petti Percival - Administrative Assistant
Jesse Rosen - Administrative Assistant
Steve Snyder - Manager