Women's Track & Field - 2003-04 Roster

Name Event Year Hometown (Previous School)
Alabi, Elizabeth Throws SO Brooklyn Park, Minn. (Brooklyn Center)
Anderson, Krista Distance SR Deerwood, Minn. (Crosby-Ironton)
Arons, JoEllen Distance FR Golden Valley, Minn. (Robbinsdale-Armstrong)
Ascheman, Theresa Distance SO Easton, Minn. (Blue Earth Area)
Baillon, Rachelle Sprints FR Eagan, Minn. (Eagan)
Bastyr, Emily Sprints/Jumps JR Minnetonka, Minn. (Minnetonka)
Berlinerbalu, Diana Distance SO Andover, Minn. (Anoka)
Bjork, Laura Distance JR Colfax, Wis. (Colfax)
Borgen, Candace Mid-Distance FR Moorhead, Minn. (Moorhead)
Brown, Emily Distance FR West Allis, Wis. (Nathan Hale)
Brummer, Laura Throws FR Burnesville, Minn. (Trinity)
Cotolupenco, Nina Throws SO Kishinau, Moldova (Academy of Economic Studies)
Douglas, Kadian Sprints SO St. Andrew, Jamaica
Emil, Carly Distance SO Mandan, N.D. (Mandan)
Fleischhacker, Tracy Distance SO Chicago, Ill. (Luther North)
Flynn, Allison Jumps FR Tomahawk, Wis. (Tomahawk)
Frawley, Alean Throws SR Spring Lake Park, Minn. (Spring Lake Park)
Gerjets, Ashly Distance SO St. Cloud, Minn. (St. Cloud Technical)
Grundman, Katie Sprints FR Osakis, Minn. (Osakis)
Hess, Jen Distance SO Paynesville, Minn. (Paynesville)
Hesser, Sarah Distance JR Minneapolis, Minn. (Minneapolis South)
Hoffert, Paula Distance JR Lewiston, Minn. (Lewiston-Altura)
Horton, Heather Distance SO Chippewa Falls, Wis. (Chippewa Falls)
Hupp, Mollie Mid-Distance SO Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie/St. Thomas)
Husby-Rostad, Synne Multi-event FR Inderay, Norway (Inderay)
Jaunich, Maggie Multi-event FR Delano, Minn. (Delano)
Kalinoski, Stacia Distance FR Thief River Falls, Minn. (Lincoln)
Kopari, Nicole Throws SR Theif River Falls, Minn. (Thief River Falls)
Kruckenberg, Micaela Sprints/Jumps FR Fargo, N.D. (Fargo South)
Kuhn, Rachel Distance SR Starbuck, Minn. (Minnewaska Area)
Lindner, Amy Distance SO Sioux Falls, S.D. (O'Gorman)
Magee, Kimberly Distance JR Bloomington, Minn. (Thomas Jefferson)
Martine, Caese Hurdles SR Bagley, Minn. (Bagley)
McConnell, Harper Distance SO Manhattan, Kan. (Manhattan)
McFarren, Chelsea Sprints FR Spooner, Wis. (Spooner)
Menden, Anita Distance SR Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie)
Nagell, Zoe Distance JR Plymouth, Minn. (Armstrong)
Nelson, Sarah Sprints/Jumps FR Sarnia, Ontario (Northern Colleigate)
Nelson, Vanessa Sprints/Jumps FR St. Catherine, Jamaica
Netland, Amy Throws SR Bagley, Minn. (Bagley)
Nord, Ashley Pole Vault FR Rapid City, S.D. (Stevens)
Ojiaku, Ada Sprints/Jumps FR Brooklyn Park, Minn.
Remark, Lisa Distance FR Moorhead, Minn. (Moorhead)
Rundhaug, Katrina Distance FR Dodgeville, Wis. (Dodgeville)
Schutz, Rachael   Sprints SR Hastings, Minn. (Hastings)
Schutz, Sharyl Hurdles JR Hastings, Minn. (Hastings)
Schwanke, Vanessa Sprints/Jumps FR Lester Prairie, Minn. (Mayer Lutheran)
Solberg, Dawn Hurdles FR Apple Valley, Minn. (Apple Valley)
Spandl, Jacenta Multi-event FR Moorhead, Minn. (Moorhead)
Stearns, Monica   Pole Vault SR Wadena, Minn. (Wadena-Deer Creek)
Steele, Melissa Sprints/Jumps JR Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie)
Stephan, Jessica Throws JR Blaine, Minn. (Blaine)
Sullivan, Amanda   High Jump SR Maplewood, Minn. (North St. Paul)
Syfko, Jessie Distance JR Hudson, Wis. (Hudson)
Terlouw, Nicole Distance SR Benson, Minn. (Benson)
Trask, Jena Distance FR Wausau, Wis. (D.C. Everest)
Tvrdik, Christine Jumps FR Lowry, Minn. (Minnewaska)
Vasiljeva, Darja   Distance SR Jelgava, Latvia (Jelgava Secondary No. 5)
Wells, Anne Distance JR Maple Grove, Minn. (Maple Grove)
Williams, Laura Distance FR Edina, Minn. (Edina)
Winzeareid, Chandra Mid-Distance FR Madison, Wis. (Memorial)
Woltman, Melissa Sprints/Jumps JR Beaver Dam, Wis. (Beaver Dam)
Woolford, Elizabeth   Hurdles SR Oak Creek, Wis. (Oak Creek)
Zeihen, Stefanie Distance FR Wausau, Wis. (D.C. Everett)
Coaches
Gary Wilson - Head Coach