University of Minnesota Official Athletic Site - Women's Track
Women's Track - 2002-03 Roster
 

NamePos.Yr.Hometown (Prev School)
anderson danielle Alabi, Elizabeth Throws 1 FR Brooklyn Park, Minn. (Brooklyn Center)
adderley te'shon Anderson, Krista Distance 7 JR Deerwood, Minn. (Crosby-Ironton)
anderson danielle Ascheman, Theresa Distance 1 FR Easton, Minn. (Blue Earth Area)
anderson danielle Bastyr, Emily Sprints/Jumps 1 SO Minnetonka, Minn. (Minnetonka)
anderson danielle Berlinerbalu, Diana Distance 1 FR Andover, Minn. (Anoka)
anderson danielle Bjork, Laura Distance 1 SO Colfax, Wis. (Colfax)
anderson danielle Borgen, Candace Mid-Distance 1 FR Moorhead, Minn. (Moorhead)
anderson danielle Brown, Emily Distance 1 FR West Allis, Wis. (Nathan Hale)
anderson danielle Clinkenbeard, Sara Throws 1 FR Rocklin, Calif. (Rocklin)
bailey megan Conboy, Nadine Sprints/Hurdles 3 JR Duluth, Minn. (Duluth Denfeld)
anderson danielle Craven, Katie Distance 1 FR Wausau, Wis. (Wausau East)
beckman amanda Day, Amber Sprints 3 SR Columbia, Md. (Oakland Mills)
bollig maggie DeVries, Allyson Sprints/Jumps 7 SR Worthington, Minn. (Worthington)
anderson danielle Emil, Carly Distance 1 FR Mandan, N.D. (Mandan)
cabak melissa Field, Jill Distance 2 SR Barnesville, Minn. (Barnesville)
conlin frances Findlay, Erica Pole Vault 3 SR Whitewater, Wis. (Whitewater)
anderson danielle Fleischhacker, Tracy Distance 1 SO Chicago, Ill. (Luther North)
d'heilly paige Frawley, Alean Throws 1 JR Spring Lake Park, Minn. (Spring Lake Park)
anderson danielle Gerjets, Ashly Distance 1 FR St. Cloud, Minn. (St. Cloud Technical)
anderson danielle Hess, Jen Distance 1 FR Paynesville, Minn. (Paynesville)
anderson danielle Hesser, Sarah Distance 1 SO Minneapolis, Minn. (Minneapolis South)
anderson danielle Hildebrandt, Jacqueline Sprints/Jumps 1 FR Neubrandenburg, Germany (Sportgymnasium)
anderson danielle Hoffert, Paula Distance 1 SO Lewiston, Minn. (Lewiston-Altura)
anderson danielle Horton, Heather Distance 1 FR Chippewa Falls, Wis. (Chippewa Falls)
anderson danielle Jaunich, Maggie Multi-event 1 FR Delano, Minn. (Delano)
funk allie Johnson, Megan Throws 1 SO Big Fork, Mont. (Big Fork)
geyen megan Kopari, Nicole Throws 7 JR Theif River Falls, Minn. (Thief River Falls)
guenther angie Kuhn, Rachel Distance 2 JR Starbuck, Minn. (Minnewaska Area)
anderson danielle Lindner, Amy Distance 1 FR Sioux Falls, S.D. (O'Gorman)
anderson danielle Lundell, Marcy Distance 1 FR Two Harbors, Minn. (Two Harbors)
anderson danielle Lougon, Kou Sprints) 1 FR Brooklyn Park, Minn. (Park Center)
anderson danielle Magee, Kimberly Distance 1 SO Bloomington, Minn. (Thomas Jefferson)
heifort allie Marks, Shani Jumps/Sprints 1 SR Apple Valley, Minn. (Apple Valley)
heitzman nicole Martine, Caese Hurdles 1 JR Bagley, Minn. (Bagley)
anderson danielle McConnell, Harper Distance 1 FR Manhattan, Kan. (Manhattan)
herauf jess Menden, Anita Distance 5 SR Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie)
anderson danielle Mickelson, Lisa Mid-Distance 1 SR Burnesville, Minn. (Burnsville/UW-LaCrosse)
keller kat Mumbleau, Allison Distance 2 SR White Bear Lake, Minn. (White Bear Lake)
anderson danielle Muskatevc, Laura Distance 1 FR Wauwatosa, Wis. (Wauwatosa West)
anderson danielle Nagell, Zoe Distance 1 SO Plymouth, Minn. (Armstrong)
lerum leighton Netland, Amy Throws 7 JR Bagley, Minn. (Bagley)
anderson danielle Reed, Majik Sprints 1 FR Minneapolis, Minn. (De La Salle)
anderson danielle Remark, Lisa Distance 1 FR Moorhead, Minn. (Moorhead)
anderson danielle Schnelle, Briana Distance 1 FR Oregon, Wis. (Oregon)
miller autumn Schutz, Rachael  Sprints 2 JR Hastings, Minn. (Hastings)
anderson danielle Schutz, Sharyl Hurdles 1 JR Hastings, Minn. (Hastings)
mincke kaitlin Shuster, Jessica  Sprints 7 SR Minneapolis, Minn. (Minneapolis Washburn)
moore natasha Simmons, Tanna-Marie Distance 1 SR St. Louis Park, Minn. (St. Louis Park)
anderson danielle Spandl, Jacenta Multi-event 1 FR Moorhead, Minn. (Moorhead)
moraczewski katie Stearns, Monica  Pole Vault 7 JR Wadena, Minn. (Wadena-Deer Creek)
anderson danielle Steele, Melissa Sprints/Jumps 1 SO Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie)
anderson danielle Stephan, Jessica Throws 1 SO Blaine, Minn. (Blaine)
murphey nicole Sullivan, Amanda  High Jump 5 JR Maplewood, Minn. (North St. Paul)
anderson danielle Syfko, Jessie Distance 1 SO Hudson, Wis. (Hudson)
murphy nicolle Terlouw, Nicole Distance 1 SO Benson, Minn. (Benson)
oleson stephanie Vasiljeva, Darja  Distance 3 JR Jelgava, Latvia (Jelgava Secondary No. 5)
anderson danielle Webster, Valerie Distance 1 FR Waukesha, Wis. (Waukesha West)
anderson danielle Wells, Anne Distance 1 SO Maple Grove, Minn. (Maple Grove)
anderson danielle Williams, Laura Distance 1 FR Edina, Minn. (Edina)
anderson danielle Woltman, Melissa Sprints/Jumps 1 SO Beaver Dam, Wis. (Beaver Dam)
omeoga akuoma Woolford, Elizabeth  Hurdles 7 SO Oak Creek, Wis. (Oak Creek)
anderson danielle Zeihen, Stefanie Distance 1 FR Wausau, Wis. (D.C. Everett)
opitz cassy Zweifel, Saree  Multi-Events 7 JR Whitewater, Wis. (Whitewater)
Coaches
Gary Wilson - Head Coach