2011-12 Women's Track Roster

Name Yr. Event Hometown (Previous School)
Abby Anderson FR Distance Perham, Minn. (Perham HS)
Lisa Bailey FR Distance Haddonfield, N.J. (Haddonfield Memorial HS)
Megan Bailey FR Distance Minnetonka, Minn. (Minnetonka HS)
Alex Beckman FR Jumps/Multi Apple Valley, Minn. (Eastview)
Amanda Beckman FR Jumps/Multi Apple Valley, Minn. (Eastview HS)
Liz Berkholtz FR Distance Sun Prairie, Wis. (Sun Prairie HS)
Emily Betz JR Javelin LaCrosse, Wis. (Logan HS)
Maggie Bollig SO Distance Cross Plains, Wis. (Middleton HS)
Rebecca Borgeson SO Sprints Champlin, Minn. (Totino-Grace HS)
Alexandra Brackenwagen SO Distance Eau Claire, Wis. (Eau Claire Memorial HS)
Alena Brooks JR Mid-Distance Diego Martin, Trinidad (Diego Martin GovÕt Secondary HS)
Heather Brunn JR Mid-Distance Rogers, Minn. (Rogers HS)
Katie Bucknam FR Distance Fayetteville, AR (Fayetteville HS)
Kelli Budd SO Distance Omaha, Neb. (Marian HS)
Shanna Campbell SR Throws Browns Mills, N.J. (Pemerton Township HS)
Sarah Cham FR Sprints/Hurdles Worthington, Minn. (Worthington HS)
Frances Conlin FR Sprints/Hurdles Fargo, N.D. (South HS)
Kayla Dahl SR Distance Chippewa Falls, Wis. (McDonell Central HS)
Sharyn Dahl SR Sprints/Hurdles Hudson, Wis. (Hudson HS)
Sasha Davis FR Sprints Minneapolis, Minn. (Park Center HS)
Ashlie Decker SO Distance Des Moines, Iowa (Dowling Catholic HS)
Christina DeLakis RS FR Throws Eau Claire, Wis. (Memorial HS)
Laura Docherty FR Distance St. Paul, Minn. (Cretin Derham Hall HS)
Lauren Domski JR Mid-Distance Woodbury, Minn. (Woodbury HS)
Caitlyn Dongoske JR Throws Mound, Minn. (Mound Westonka HS)
Rachel Drake SO Distance White Bear Lake, Minn. (White Bear Lake HS)
Briana Dunkleberger FR Sprints/Jumps Cambridge, Wis.
Becca Dyson FR Distance Roseville, Minn (Roseville Area HS)
Anne Ferguson FR Mid-Distance Apple Valley, Minn. (Eastview HS)
Melissa Flucke SO High Jump Ashwaubenon, Wis. (Ashwaubenon HS)
Kelly Flynn FR Jumps/Multi Greenfield, Wis. (Greendale Martin Luther HS)
Jacquline Forrest RS FR Sprints Plover, Wis. (Stevens Point HS)
Emily Fowler SR Distance Middleton, Wis. (Middleton HS)
Megan Geyen SO Sprints Watertown, Minn. (Watertown-Mayer HS)
Nyoka Giles SR Jumps/Srints Diego Martin, Trinidad (Sixth HS)
Becca Gusmer JR Distance Green Bay, Wis.(West Peble HS)
DeAnne Hahn SR Throws Lakewood, N.J. (Brick HS)
Bria Halama FR Sprints/Jumps Independence, Wis. (Independence Public HS)
Kadi Hamer FR Jumps Oshkosh, Wis. (Oshkosh North High)
Leah Hansen SO Sprints Shoreview, Minn. (Mounds View HS)
Jess Herauf FR Javlin/Multi Dickinson, ND (Dickinson HS)
Katie Hill SO Mid-Distance Onalaska, Wis. (Onalaska HS)
Abbie Hohman FR Jumps Sioux Falls, S.D. (Lincoln HS)
Jillian Johnson FR Distance Green Bay, Wis.
Linnea Johnson SR Sprints New Hope, Minn. (Armstrong HS)
Jeri Johnson-Chambers JR Throws Moorhead, Minn. (Moorhead HS)
Kelsey Joson JR Jumps Cottage Grove, Minn. (Park HS)
Molly Kayfes FR Distance Maple Grove, Minn. (Maple Grove HS)
Laura Koch SR Distance Waukesha, Wis. (Waukesha West HS)
Kelly Koier RS FR Sprints/ Menomonee Falls, Wis. (Menomonee Falls HS)
Amy Kubat JR Throws Owatonna, Minn. (Owatonna HS)
Mikaya Larson SR Distance Edina, Minn. (Edina HS)
Danielle LeBreck SR Distance Cary, Ill. (Prairie Ridge HS)
Leighton Lerum SO Sprints Plymouth, Minn. (Providence Academy HS)
Jenna Lewein SR Distance West Allis, Wis. (Nathan Hale HS)
Michelle Maciej SO Jumps Elk River, Minn. (Elk River HS)
Ally McSherry FR Mid-Distance St. Anthony, Minn. (Totino-Grace HS)
Rachel Melum RS FR Javelin/Jumps Iola, Wis. (Iola-Scandinavia HS)
Kaitlin Mincke SO Mid-Distance Farmington, Minn. (Farmington HS)
Katie Moraczewski SO Distance White Bear Lake, Minn. (White Bear Lake HS)
Katie Murgic RS FR Pole Vaults/Jumps Rosemount, Minn. (Rosemount HS)
Nicole Murphey RS FR Multi-events Blaine, Minn. (Blanine HS)
Marie Muscala JR Distance Minneapolis, Minn. (Benilde St. Margaret's HS)
Chidera Obasih FR Sprints/Jumps Brookfield, Wis. (Brookfield Central HS)
Chimerem Okoroji SR Sprints Eau Claire, Wis. (Eau Claire Memorial HS)
Stephanie Oleson FR Pole Vault Glenn Allen, Virg. (Henrico HS)
Caitlin Olson FR Distance Stillwater, Minn. (Stillwater HS)
Akuoma Omeoga RS FR Sprints Irondale, Minn. (Irondale HS)
Cassy Opitz SO Distance Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie HS)
Paige Orcutt JR Distance Sioux Falls, S.D. (Gorman HS)
Becci Osterdyk FR Throws Mora, Minn (Mora HS)
Megan Petermann RS FR Throws Chintonville, Wis. (Clintonville HS)
Kylie Peterson JR Sprints Burnsville, Minn. (Apple Valley HS)
Chelsea Pettit FR Distance Savage, Minn. (Holy Angels HS)
Becca Pilkerton SR Pole Vault Dexter, Mich. (Dexter HS)
Stephanie Price SR Distance Mankato, Minn. (Loyola Catholic HS)
Andrea Rediger SR Distance Rockford, Ill. (Rockford Auburn HS)
Rebecca Rethwisch FR Distance Iowa City, Iowa (Iowa City HS)
Claire Rindo SR Distance Berlin, Wis. (Berlin HS)
Kathryn Ritter JR Distance Mukwonago, Wis. (Mukwonago HS)
Jessica Schmidt SO Distance DePere, Wis. (West Depere HS)
Morgan Sickels FR Distance Waukesha, Wis. (Catholic Memorial HS)
Madison Smith RS FR Sprints/Hurdles Brainerd, Minn. (Brainerd HS)
Megan Smith SR Mid-Distance Eden Prairie, Minn. (Eden Prairie HS)
Stephanie Solfelt SO Distance Eden Prairie, Minn (Eden Prairie HS)
Kelly Stalpes SR Sprints/Hurdles Plymouth, Minn. (Wayzata HS)
Devin Stanford RS FR Throws Miliwaukee, Wis. (Miliwaukee Lutheran HS)
Kim Stoneworth FR Jumps Whitwater, Wis. (Whitewater HS)
Stacey Swatek FR Mid-Distance Wisconsin Dells, Wis. (Wisconsin Dells HS)
Annie Talajkowski SO Distance Whitefish Bay, Wis. (Whitefish Bay HS)
Lyndsey Thorpe FR Throws Stanley, Wis. (Stanley-Boyd HS)
Hannah Trasser FR Distance Brookfield, Wis. (Brookfrield Central HS)
Sara Tseng FR Pole Vault Richfield, Minn.
Kaila Urick FR Distance Chaska, Minn. (Chaska HS)
Bre Valle SO Distance Minnetonka, Minn. (Minnetonka HS)
Jamie Vandenberg SO Mid-Distance Niagara, Wis. (Naigara HS)
Missa Varpness SO Distance Montevideo, Minn. (Montevideo HS)
Michelle Volz SO Distance Lakeville, Minn. (Lakeville North HS)
Jessica Waldvogel FR Hurdles/Sprints Wausaw, Wis. (Wausaw West HS)
Rachael Weber FR Distance Appleton, Wis. (Appleton North HS)
Todea-Kay Willis JR Jumps/Spritns Mavis Bank, Jamaica (St. Andrew HS)
Andie Zeman FR Mid-Distance Arrowhead, Wis. (Arrowhead HS)