Student-Athlete Advisory Committee Leadership

Hawthorne Chris Hawthorne
President
Unlimited Coordinator
Football
McAvoy Luke McAvoy
Vice President
Maroon Madness Coordinator
Football
MacKenzie Misel
Gopher Global
Soccer
Alec Ortiz
Marketing Coordinator
Wrestling
Anne Ferguson
Treasurer
Cross Country/Track & Field


Student-Athlete Advisory Committee Members

Daniel Olinger (Baseball)
Mark Tatera (Baseball)
Maverick Ahanmisi (Men's Basketball)
Andre Hollins (Men's Basketball)
Austin Hollins (Men's Basketball)
Mikayla Bailey (Women's Basketball)
Jackie Johnson (Women's Basketball)
Matt Jergenson (Men's Cross Country)
Marcus Paulson (Men's Cross Country)
Ashlie Decker (Women's Cross Country)
Jamie Vandenberg (Women's Cross Country)
Charlie Braniff (Men's Golf)
Genki Hirayama (Men's Golf)
Tiffany Gretsch (Women's Golf)
Nathan Fortunato (Men's Gymnastics)
Paul Montague (Men's Gymnastics)
Jenny Covers (Women's Gymnastics)
Kylie Schermann (Women's Gymnastics)
Ben Marshall (Men's Hockey)
Brady Skjei (Men's Hockey)
Bethany Brausen (Women's Hockey)
Baylee Gillanders (Women's Hockey)
Kathleen Charley (Rowing)
Jaime Friscia (Rowing)
Kjerstin Meyer (Rowing)
Sara Scarbro (Rowing)
Kersten Schwanz (Rowing)
Mari Sundbo (Rowing)
Amy VanHeel (Rowing)
Katherine Windsor (Rowing)
Kelsey Hughes (Spirit Squads)
Anne Metzler (Spirit Squads)
Ellie Arvesen (Soccer)
Lauren Bauer (Soccer)
Stephanie Brandt (Soccer)
Erica Meyer (Softball)
Kaitlyn Richarson (Softball)
Alex Cisneros (Men's Swimming & Diving)
Chris Johnson (Men's Swimming & Diving)
Clayton Smith (Men's Swimming & Diving)
Christie Clarke (Women's Swimming & Diving)
Jessica Plant (Women's Swimming & Diving)
Chloe Portela (Women's Swimming & Diving)
Jessica Ramberg (Women's Swimming & Diving)
Devin Ste. Marie (Women's Swimming & Diving)
Hailey Szews (Women's Swimming & Diving)
Mathieu Froment (Men's Tennis)
Tucker Saxon (Men's Tennis)
Julia Courter (Women's Tennis)
Natallia Pintusava (Women's Tennis)
Kendall Heitzner (Women's Tennis)
Mathieu Froment (Men's Tennis)
Tucker Saxon (Men's Tennis)
Rashawn Fountan (Men's Track & Field)
Teshon Adderley (Women's Track & Field)
Lisa Bailey (Women's Track & Field)
Autumn Miller (Women's Track & Field)
Jessica Powers (Women's Track & Field)
Tori Dixon (Volleyball)
Karlie Hauer (Volleyball)
Ashley Wittman (Volleyball)
Randy Hanson (Wrestling)