Univ. of Minnesota Aq. Center - Site License    12/1/2012 - 14:34PM
      2012 Jean Freeman Invitational - 11/30/2012 to 12/1/2012      
               University of Minnesota Aquatic Center               
 
 Event 26  Men 800 Yard Freestyle Relay
====================================================================
    School                                 Seed     Finals        
====================================================================
  1 Minnesota-MN  'A'                   6:43.29    6:53.46  
     1) Van Swol, Kyler 21            2) Hatanaka, Brandon 19         
     3) Toomey, Derek 21              4) Samuels, Felix 19            
  2 Minnesota-MN  'B'                   6:55.88    7:02.17  
     1) Griggs, Ben 21                2) Brinck, Niklas 19            
     3) Johnson, Drew 21              4) Miksch, Ryan 19              
  3 Jacks-SD  'A'                       7:07.69    7:04.71  
     1) Wadsworth, Garth 19           2) McGinnis, Connor 18          
     3) Ochsner, Kyle 22              4) Yeager, Blake 19             
  4 Minnesota-MN  'C'                   7:04.55    7:16.02  
     1) Radecke, Vince 19             2) Wagner, Mitchell 18          
     3) Wilt, Andre 19                4) Alef, Grant 19               
  5 St. John's-MN  'A'                  7:26.59    7:25.81  
     1) Maxwell, Evan 19              2) English, Philip 20           
     3) Rielly, Connor 18             4) Knaak, Paul 19               
  6 Gusties-MN  'A'                     7:20.00    7:39.29  
     1) Youngdahl, Kurt 19            2) Solis, Zac 19                
     3) Herold, Kyle 19               4) Larson, Ross 20              
  7 Gusties-MN  'B'                     7:35.00    7:42.30  
     1) Payne, Thomas 18              2) Miller, Benjamin 18          
     3) Gurung, Kento 20              4) Stern, Jacob 18              
  8 UWO  'A'                            7:48.69    7:42.42  
     1) Hogan, Zach                   2) Green, Sam                   
     3) Lenz, Quin                    4) Bores, Andrew                
  9 UWRF-WI  'A'                        7:39.99    7:43.94  
     1) Treadway, Treadway 20         2) Hetzel, Lucas 19             
     3) Zaske, David 19               4) Lara, Victor 18              
 10 Gusties-MN  'D'                     8:00.00    7:46.66  
     1) Bram, Christopher 19          2) Gardner, Zach 21             
     3) Thomsen, Jens 20              4) Kramer, David                
 11 St. John's-MN  'B'                  7:27.56    7:55.80  
     1) Kahat, David 19               2) Bauer, Nolan 18              
     3) Nault-Mauer, Benj 18          4) Stinar, Matthew 19           
 12 Gusties-MN  'C'                     7:50.00    7:57.73  
     1) Erickson, Aaron 19            2) Rosell, Adam 21              
     3) Olson, Andrew 18              4) Panetti, Tommy 20            
 13 Gusties-MN  'E'                     8:05.00    8:02.49  
     1) Coluci, Dante 18              2) Kirchhof, Thomas 19          
     3) Davis, Kelly 19               4) Mickelson, Clayton 18        
 14 UWO  'B'                                 NT    8:08.32  
     1) Esselman, Sam                 2) Mikitchik, Val               
     3) Stoffel, Bryan                4) Theer, Bobby                 
 15 UWRF-WI  'B'                        8:17.99    8:19.30  
     1) Brian, Kevin 19               2) Milkey, Isaac 21             
     3) Landorf, Mike 18              4) Arneson, Justin 22           
 -- UWRF-WI  'C'                        8:59.99         DQ  
     1) Johnson, Alexander 20         2) Schuenke, Mike 21            
     3) Zarnstorff, Zachary 18        4) Regnier, Chris 17            

ml>>html>ml>>