Univ. of Minnesota Aq. Center - Site License    12/1/2012 - 11:28AM
      2012 Jean Freeman Invitational - 11/30/2012 to 12/1/2012      
               University of Minnesota Aquatic Center               
 
 Event 14  Men 200 Yard Medley Relay
====================================================================
    School                                 Seed     Finals        
====================================================================
  1 Minnesota-MN  'A'                   1:29.06    1:30.51  
     1) Newenhouse, Carl 19           2) Anderson, Jared 22           
     3) Van Swol, Kyler 21            4) Toomey, Derek 21             
  2 Minnesota-MN  'B'                   1:32.55    1:32.61  
     1) Hartbarger, Andrew 19         2) Hall, Josh 21                
     3) Whitaker, Sandy 21            4) Griggs, Ben 21               
  3 Minnesota-MN  'C'                   1:33.55    1:33.60  
     1) Rafter, Jimmy 20              2) Cartwright, Max 19           
     3) Formosa, Larry 22             4) Samuels, Felix 19            
  4 Jacks-SD  'A'                       1:34.81    1:35.66  
     1) Albu, Phil 20                 2) Patrick, Shea 22             
     3) Wadsworth, Garth 19           4) Hogue, Wil 20                
  5 St. John's-MN  'A'                  1:36.75    1:35.99  
     1) McCormack, Braden 19          2) Marsh, Preston 18            
     3) Duxbury, Joe 20               4) Arnold, Logan 1              
  6 Minnesota-MN  'D'                   1:44.11    1:36.14  
     1) Johnson, Christopher 19       2) Norsten, Greg 18             
     3) Johnson, Drew 21              4) Brinck, Niklas 19            
  7 Jacks-SD  'B'                       1:38.58    1:39.29  
     1) Bolinske, Ben 19              2) Overman, John 19             
     3) McMahon, Ethan 21             4) Desjardins, Yann 20          
  8 Gusties-MN  'A'                     1:38.22    1:40.08  
     1) Solis, Zac 19                 2) Stern, Jacob 18              
     3) Payne, Thomas 18              4) Youngdahl, Kurt 19           
  9 Gusties-MN  'D'                     1:50.00    1:40.73  
     1) Coluci, Dante 18              2) Hoekstra, Elliot 20          
     3) Mickelson, Clayton 18         4) Anderson, Timothy 18         
 10 Gusties-MN  'C'                     1:47.00    1:41.17  
     1) Herold, Kyle 19               2) Thomsen, Jens 20             
     3) Bram, Christopher 19          4) Gurung, Kento 20             
 11 Gusties-MN  'B'                     1:44.00    1:41.94  
     1) Miller, Benjamin 18           2) Kramer, David                
     3) Larson, Ross 20               4) Olson-Anstett, Sam 20        
 12 UWO  'B'                                 NT    1:45.16  
     1) Becker, Cole                  2) Dean, Josh                   
     3) Keleny, Patrick               4) Theer, Bobby                 
 13 UWRF-WI  'A'                        1:45.60    1:45.33  
     1) Milkey, Isaac 21              2) Zaske, David 19              
     3) Lara, Victor 18               4) Brian, Kevin 19              
 14 St. John's-MN  'C'                  1:44.78    1:46.09  
     1) Matttys, Joshua 20            2) Bohman, Brian 20             
     3) Freitag, Bennett 20           4) Knaak, Paul 19               
 15 Gusties-MN  'E'                     1:53.00    1:46.24  
     1) Gardner, Zach 21              2) Erickson, Aaron 19           
     3) Hakes, Brett 18               4) Kirchhof, Thomas 19          
 16 St. John's-MN  'D'                  1:46.98    1:48.08  
     1) Loso, Josh 18                 2) Magee, Connor 18             
     3) Stinar, Matthew 19            4) Nault-Mauer, Benj 18         
 17 Gusties-MN  'F'                     1:56.00    1:49.96  
     1) Schendel, Zach 19             2) Davis, Kelly 19              
     3) Panetti, Tommy 20             4) Paulsen, Brenden 19          
 18 UWO  'C'                                 NT    1:52.08  
     1) Baus, Nick                    2) Siebenaller, Nick            
     3) Figueroa, Nelson              4) Bores, Andrew                
 19 UWRF-WI  'B'                        1:55.99    1:52.79  
     1) Treadway, Treadway 20         2) Brudzinski, Pete 21          
     3) Johnson, Alexander 20         4) Regnier, Chris 17            
 20 UWRF-WI  'C'                        1:59.99    1:53.36  
     1) Zarnstorff, Zachary 18        2) Sova, Aaron 18               
     3) Hetzel, Lucas 19              4) Landorf, Mike 18             
 -- UWO  'A'                            1:48.75         DQ  
     1) Bartheld, Elliot              2) Duval, Evan                  
     3) Markovich, Otter              4) Dominguez, Eddie             
 -- St. John's-MN  'B'                  1:42.56         DQ  
     1) Ingulsrud, Alex 18            2) Rielly, Connor 18            
     3) McCormack, Matthew 19         4) Triggs, Connor 20