Univ. of Minnesota Aq. Center - Site License   11/11/2012 - 20:24PM
  2012 MN TWIN - Minneapolis Grand Prix - 11/9/2012 to 11/11/2012   
 
 Event 25  Men 200 Yard IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Lochte, Ryan           28 Una Gsc           1:49.29    1:45.62  
  2 Van Swol, Kyler        21 University of Mi  1:52.92    1:49.24  
  3 Hatanaka, Brandon      19 University of Mi  1:51.29    1:50.75  
  4 Dimitrov, David        20 LLSC              1:52.63    1:51.02  
  5 Heil, Scott            20 Unattached        1:54.55    1:51.53  
  6 Friesch, David         20 University of Mi  1:53.13    1:53.14  
  7 Hartbarger, Jason      19 University of Mi  1:54.33    1:54.68  
  8 Norsten, Gregory       18 University of Mi  1:54.31    1:56.64  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Huft, Erick            17 Edina Swim Club   1:54.57    1:54.39  
 10 Larson, Garrett        19 University of Mi  1:55.31    1:54.63  
 11 Vacek, Austin          18 Katy Aquatic Tea  1:55.56    1:54.77  
 12 Gravel, Jerry          17 Coastal Maine Aq  1:54.95    1:54.85  
 13 Stockett, Paul         17 Suburban Seahawk  1:55.66    1:54.95  
 14 Andrew, Michael        13 Unattached        1:55.12    1:55.47  
 15 Rabideaux, Kent        15 South East Metro  1:58.01    1:58.58  
 16 Walton, Alex           16 Iowa City Eels S  1:55.87    2:02.03  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Cartwright, Max        19 University of Mi  1:56.52    1:55.09  
 18 Balogh, Brennan        15 Lincoln Select S  1:57.71    1:56.23  
 19 *Bjoerk, Viktor        20 Una Minn          1:57.80    1:57.34  
 20 Johnson, Christopher   19 University of Mi  1:56.17    1:58.24  
 21 Kandt, Alec            17 South East Metro  2:00.52    1:58.94  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 *Isobe, Rin            19 University of Mi  1:59.68    1:58.03  
 26 Lucas, Noah            17 Edina Swim Club   2:01.24    1:58.82  
 27 Rouleau, Michael       16 Una Edi           2:01.52    1:59.48  
 28 Russiello, Ian         15 The Fish          2:02.21    1:59.98  
 29 Hedman, Matthew        15 Una Edi           2:04.17    2:01.54  
 30 Leiferman, Raymond     18 University of Mi  2:02.27    2:02.14  
 31 McPherson, Kevin       15 South East Metro  2:02.64    2:03.39  
 32 Tidd, James            15 South East Metro  2:01.14    2:09.21  
 
                        === C - Final ===                         
 
 -- Scripp, Ryan           14 Green Bay YMCA    1:59.38         NS  
 -- Anderson, Jared        22 University of Mi  1:58.09         NS  
 -- Hall, Joshua           21 University of Mi  1:59.31         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Alexandrov, Mihail     27 Trojan Swim Club  1:49.29             
  3 *Shnaider, Yaniv       25 U. of Missouri    1:50.80             
  5 Molacek, Jacob         16 Greater Omaha Aq  1:51.57             
  6 Stuart, Hennessey      17 Una Dsa           1:52.47             
 10 Foster, Mitchell       18 Aquajets Swim Te  1:54.03             
 13 McHugh, Conner         17 Unattached        1:54.52             
 16 Strobel, Jackson       16 Colorado Stars    1:54.90             
 19 Tanchick, Matthew      17 Golden Comets Sw  1:55.17             
 22 Hesen, Benedict        26 Pacesetter Aquat  1:55.65             
 27 Lindell, Jackson       17 Edina Swim Club   1:57.01             
 28 Bateman, Cole          17 Minnetonka Swim   1:57.40             
 29 Williamson, Jeffrey    17 Golden Comets Sw  1:57.48             
 30 Rybakowicz, Ross       16 Waukesha Express  1:57.66             
 38 Austin, Jacob          18 Unattached        1:59.69             
 39 Mattern, John          17 Colorado Stars    2:00.15             
 40 Mapel, Edward          17 Westmont Swim Cl  2:00.37             
 41 Kirch, Thomas          16 Golden Comets Sw  2:00.45             
 43 Suter, Zachary         17 Una Dsa           2:00.85             
 44 Carbone, Joseph        15 Unattached        2:00.86             
 45 Wills, Chris           15 Badger Aquatics   2:01.06             
 46 Vallières, Jean-Danie  17 ELITE             2:01.13             
 48 Campbell, Canaan       16 Ad Astra Area Aq  2:01.20             
 51 Chaubet, Gaël          17 ELITE             2:01.56             
 52 Chaubet, Loïc          19 ELITE             2:01.73             
 53 Schulstad, Matthew     17 Alligator Aquati  2:01.76             
 57 Solfelt, Michael       18 Aquajets Swim Te  2:02.84             
 58 Dear, Adam             17 Coastal Aquatic   2:02.98             
 59 Seal, Brayden          16 Frisco Aquatics   2:03.09             
 61 Vesely, Preston        15 Verona Aquatic C  2:04.71             
 62 Anderson, Matthew      16 Iowa Flyers Swim  2:04.81             
 63 Paquin-Foisy, Etienne  15 ELITE             2:06.43             
 -- Schwab, Aaron          17 Sea Devils            NS              
 -- Westby, Nelson         25 SwimMAC Carolina      NS              
 -- Malone, Reed           17 New Trier Swim C      NS              
 -- Dawson, Christopher    16 Denver Swim Acad      NS              
 -- *Almeida, Carlos       24 Cardinal Aquatic      NS              

ml>