Univ. of Minnesota Aq. Center - Site License    11/9/2012 - 20:39PM
  2012 MN TWIN - Minneapolis Grand Prix - 11/9/2012 to 11/11/2012   
 
 Event 8  Men 400 Yard IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Luke Bushman           22 Una Minn          3:57.26    3:53.93  
  2 David Dimitrov         20 LLSC              3:57.87    3:54.24  
  3 Austin Vacek           18 Katy Aquatic Tea  4:03.26    3:57.65  
  4 Jason Hartbarger       19 University of Mi  4:02.97    3:59.24  
  5 *Alejandro Cisneros    19 University of Mi  4:03.49    4:03.45  
  6 Sean Nesheim           21 University of Mi  4:01.30    4:04.67  
  7 Brennan Balogh         15 Lincoln Select S  4:05.94    4:05.87  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Paul Stockett          17 Suburban Seahawk  4:10.07    4:04.35  
 10 Erick Huft             17 Edina Swim Club   4:07.03    4:04.48  
 11 Jackson Lindell        17 Edina Swim Club   4:09.16    4:04.81  
 12 Ross Rybakowicz        16 Waukesha Express  4:06.16    4:05.22  
 13 Gregory Norsten        18 University of Mi  4:07.29    4:05.42  
 14 David Heron            17 Mission Viejo Na  4:06.75    4:05.91  
 15 Christopher Dawson     16 Denver Swim Acad  4:09.37    4:08.99  
 16 Canaan Campbell        16 Ad Astra Area Aq  4:11.35    4:11.10  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Brian Gorman           19 University of Mi  4:11.98    4:09.35  
 18 Johnthomas Larson      13 Edina Swim Club   4:12.46    4:11.48  
 19 Etienne Paquin-Foisy   15 ELITE             4:15.32    4:11.57  
 20 Garrett Larson         19 University of Mi  4:15.94    4:13.03  
 21 Collin Duchene         16 Pleasant Prairie  4:14.27    4:13.09  
 22 Ian Russiello          15 The Fish          4:11.64    4:13.37  
 23 *Vladislav Blazhievsk  15 Greater Nebraska  4:14.86    4:13.48  
 24 Matthew Anderson       16 Iowa Flyers Swim  4:16.84    4:19.54  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Gabriel Langner        16 Black Hawk Area   4:24.86    4:15.42  
 26 Christopher Murphy     15 The Fish          4:17.32    4:15.68  
 27 Matthew Hedman         15 Una Edi           4:17.51    4:16.54  
 28 Jean-Daniel Vallières  17 ELITE             4:19.82    4:17.45  
 29 Michael Rouleau        16 Una Edi           4:19.36    4:21.16  
 30 Matthew Schulstad      17 Alligator Aquati  4:19.35    4:21.28  
 31 Benjamin Morris        13 Lincoln Select S  4:30.72    4:26.34  
 32 Loïc Chaubet           19 ELITE             4:25.81    4:29.66  
 
                        === A - Final ===                         
 
 -- Brandon Hatanaka       19 University of Mi  3:59.06         DQ  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Max Cartwright         19 University of Mi  4:05.98             
 25 Adam Dear              17 Coastal Aquatic   4:16.65             
 32 Edward Mapel           17 Westmont Swim Cl  4:23.96             
 -- Carson Kuzawa          17 Katy Aquatic Tea     DFS              
 -- Jake Gibbons           15 Cougar Aquatic T     DFS              
 -- Cole Kuzawa            17 Katy Aquatic Tea     DFS              
 -- Juan Del Pino Salas    20 Mexico                NS              
 -- *Yaniv Shnaider        25 U. of Missouri        NS              
 -- Andres Olvera  Alejos  17 Mexico                NS              
 -- Irwin Guillen Vega     20 Mexico                NS