Univ. of Minnesota Aq. Center - Site License    11/9/2012 - 20:39PM
  2012 MN TWIN - Minneapolis Grand Prix - 11/9/2012 to 11/11/2012   
 
 Event 2  Men 200 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Ryan Lochte            28 Una Gsc           1:37.67    1:35.15  
  2 *Mads Glaesner         24 Trojan Swim Club  1:37.37    1:35.69  
  3 Robert Bollier         23 Unattached        1:38.80    1:37.86  
  4 Scott Heil             20 Unattached        1:39.78    1:38.68  
  5 Liam Egan              16 Crimson Aquatics  1:39.97    1:39.70  
  6 Jonathan Marsh         16 Verona Aquatic C  1:40.38    1:39.98  
  7 Noah Lucas             17 Edina Swim Club   1:41.04    1:40.48  
  8 *Hrvoje Capan          21 University of Mi  1:41.03    1:42.09  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Cory Loria             18 Mansfield Aquati  1:41.23    1:40.44  
 10 Benjamin Bravence      19 University of Mi  1:42.13    1:40.62  
 11 *Arkady Vyatchanin     28 Gator Swim Club   1:42.40    1:40.75  
 12 Daniel Brebrick        20 University of Mi  1:41.68    1:40.98  
 13 Logan Redondo          18 University of Mi  1:41.72    1:41.59  
 13 Janardana Burns        17 Mission Viejo Na  1:42.35    1:41.59  
 15 Erick Huft             17 Edina Swim Club   1:42.73    1:41.75  
 16 Gaël Chaubet           17 ELITE             1:42.81    1:42.01  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 *Felix Samuels         19 University of Mi  1:43.40    1:41.87  
 18 Clayton Smith          19 University of Mi  1:43.09    1:42.18  
 19 Carl Newenhouse        19 University of Mi  1:43.50    1:42.43  
 20 Brayden Seal           16 Frisco Aquatics   1:43.69    1:42.54  
 21 Noah Busch             17 Minnetonka Swim   1:42.92    1:43.45  
 22 Garin Marlow           19 University of Mi  1:43.51    1:43.74  
 23 Ryan Miksch            19 University of Mi  1:43.05    1:43.83  
 24 Adam Marsh             17 Spartan Swim Clu  1:43.13    1:44.00  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Andrew Johnson         21 University of Mi  1:43.76    1:42.81  
 26 Austin Phillips        16 Colorado Stars    1:44.23    1:43.58  
 27 Jeffrey Williamson     17 Golden Comets Sw  1:45.22    1:43.75  
 28 Nicholas Norman        15 Mission Viejo Na  1:44.30    1:44.09  
 29 David Heron            17 Mission Viejo Na  1:45.27    1:45.28  
 30 Grant Alef             19 University of Mi  1:44.66    1:45.87  
 31 Christopher Dawson     16 Denver Swim Acad  1:44.42    1:46.40  
 32 Derek Toomey           21 University of Mi  1:43.86    1:47.68  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 33 Kevin McPherson        15 South East Metro  1:45.28             
 34 Austin Vacek           18 Katy Aquatic Tea  1:45.58             
 35 Jean-Daniel Vallières  17 ELITE             1:45.77             
 36 Michael Rouleau        16 Una Edi           1:45.89             
 37 Alec Carlson           16 Waukesha Express  1:45.90             
 38 Canaan Campbell        16 Ad Astra Area Aq  1:45.92             
 39 Zachary Suter          17 Una Dsa           1:46.02             
 40 Per-niklas Brinck      19 University of Mi  1:46.13             
 41 Ben Pearthree          16 Edina Swim Club   1:46.32             
 42 Bryan Michaels         21 Katy Aquatic Tea  1:46.35             
 43 William Leach          17 Westmont Swim Cl  1:46.68             
 44 Christopher Murphy     15 The Fish          1:46.74             
 45 Ryan Current           15 Minnetonka Swim   1:47.05             
 46 Edward Zawatski        15 Cyc Rally Aquati  1:47.12             
 47 Spencer Sathre         15 Aquajets Swim Te  1:47.17             
 48 Joseph Carbone         15 Unattached        1:47.49             
 49 *Corey Mills           19 University of Mi  1:47.56             
 50 Gabriel Langner        16 Black Hawk Area   1:47.87             
 51 Loïc Chaubet           19 ELITE             1:48.04             
 52 Alexander Swain        17 Waukesha Express  1:48.19             
 53 Michael Solfelt        18 Aquajets Swim Te  1:48.22             
 54 Mohab Eid              17 Edina Swim Club   1:48.38             
 55 Connor Schroyer        18 Westmont Swim Cl  1:48.57             
 55 Owen Kusick            17 Una Aqjt          1:48.57             
 57 Thierry Chergui        18 ELITE             1:48.98             
 58 Ryan O'Malley          17 Westmont Swim Cl  1:49.07             
 59 Etienne Paquin-Foisy   15 ELITE             1:49.59             
 60 Vincent Radecke        19 University of Mi  1:49.88             
 61 Harris Thompson        17 Iowa City Eels S  1:49.91             
 62 Jean-Francois Vargas   21 ELITE             1:53.84             
 -- Andres Olvera  Alejos  17 Mexico                NS              
 -- Jack Mangan            17 New Trier Swim C      NS              
 -- Reed Malone            17 New Trier Swim C      NS              

ml>>